Сьогодні відбулася зустріч очільниці Міністерства у справах ветеранів України Юлії Лапутіної із засновником БО "Благодійний фонд "Після Служби" Едвардом Маршаллом та генеральною директоркою Фонду Галиною Сернівкою.
Едвард - колишній держслужбовець США та член консультативної ради Американського партнерства воїнів (AWP), засновник гуманітарної місії HelpUkraine22. Ветеранський фонд «Після Служби» створений за сприяння AWP та HelpUkraine22.
Оскільки сфера інтересів Фонду – українські військові та ветерани – тісно перетинається із сферою діяльності Мінветеранів, сьогоднішня зустріч визначила точки співробітництва обох інституцій у сфері ветеранської політики в Україні.
Як зазначила Юлія Лапутіна, ключове питання, яке постає перед військовими з їхнім переходом до цивільного життя - це швидка, безболісна та ефективна адаптація.
Вкрай важливо створити ветеранську спільноту та згрупувати навколо неї професійні організації, бізнеси, фонди, державні установи та волонтерський рух, що займаються питаннями ветеранів, аби виявляти їхні потреби у цивільному житті та надавати кваліфікований супровід й необхідну допомогу усім, хто такої допомоги потребує.
Едвард Маршалл, як людина, яка раніше служила в уряді та підтримувала справи ветеранів протягом багатьох років, з власного досвіду знає, що повернутися до цивільного життя нелегко.
Їм часто буває складно просити про допомогу, бракує інформації та знань як скористатися тими чи іншими ресурсами, котрі призначені для їхньої ж підтримки. А тому ветерани часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Це, у свою чергу, призводить до труднощів у стосунках із сім'єю та друзями, до депресивних станів тощо.
Ветерани зіштовхуються із проблемами зі здоров'ям, невилікуваними травмами та їхніми наслідками, з потребами реабілітації чи протезування; із психологічними проблемами; з необхідністю підвищення кваліфікації, набуття відповідного професійного досвіду.
"Українські воїни, ветерани та ветеранки заслуговують на достойну роботу, якісне навчання чи реабілітацію, усесторонню реадаптацію до цивільного життя", - говорить Галина Сернівка, теж ветеранка російсько-української війни. І додає: специфікою саме їхнього Фонду є індивідуальний підхід до кожного конкретного ветерана. Галина також подякувала очільниці Міністерства ветеранів Юлії Лапутіній за відкритість та активну позицію в справі захисту прав ветеранів.
На завершення зустрічі обидві сторони домовилися в найкоротший термін створити дорожню карту спільних дій по усебічному захисту тих, хто захищає сьогодні країну від ворога.