Проблема

Повернення до цивільного життя означає кардинальні зміни. Ветерани зіштовхуються з проблемами адаптації до цивільної робочої культури й інституцій, підвищення кваліфікації, набуття відповідного професійного досвіду, а також пошуку шляхів використання старих навичок для орієнтації в цивільному житті.

Задача благодійної організації "Після Служби" полягає в тому, щоб виявляти потреби ветеранів у цивільному житті та надавати кваліфікований супровід та необхідну допомогу.

У цифрах:

4 500+
Загиблих українських військовослужбовців протягом 2014 - 2021
14 000+
українських військових отримали поранення протягом 2014 - 2021
1 500 000+
українських ветеранів після перемоги в останній фазі російської військової агресії
75
ветеранських громадських організацій (ГО) в Україні

За 2023 рік надано допомоги для:

48
ветеранів за напрямком Юридичної допомоги
34
ветеранів у напрямку Навчання/ перекваліфікація та 2 освітні групи
22
ветеранів в сфері Охорони здоров’я
1 126
ветеранів в проєкті «Зупинись. Відпочинь»

Річний звіт роботи БФ "Після Служби", 2023 рік

Українські роботодавці втрачають таланти, які складно й дорого замінити

Освітнім інституціям, роботодавцям та агентствам з працевлаштування бракує експертних навичок, щоб залучати, утримувати та допомагати трансформувати затребувані якості українських ветеранів(лояльність, надійність, доброчесність, комунікативні навички та самодисципліна).

Фонд "Після Служби" планує впроваджувати комплекс заходів для залучення та підтримки ветеранів на позиціях в компаніях та шукати можливості створювати робочі місця для ветеранів. Ці плани побудовані на досвіді та напрацюваннях американських партнерів America's Warrior Partnership.

Cамогубства українських ветеранів становили проблему до 2022 року і продовжують набирати загрозливих масштабів

Українським фахівцям у сфері психічного здоров’я бракує інструментів та підготовки, щоб впоратися з масштабом проблем, з якими сьогодні зіштовхуються ветерани:

  • фінансові проблеми
  • безробіття
  • відсутність належних житлових умов
  • алко- та наркозалежність
  • неспроможність до реінтеграції в цивільне життя
  • моральні травми
  • невилікувані емоційні розлади
  • фізичні травми й поранення
  • нестача спілкування
  • наявні проблеми зі психікою

Дослідження також показують, що найвищий ризик самогубств виникає в осіб, які прослужили в армії менше трьох років

Психологічна допомога

Рішення

Чому: Українські ветерани боронили свої домівки, сім'ї та вільний світ від тиранії.  Вони проливали кров для захисту, а деякі з них пожертвували своїм життям. Українські ветерани заслуговують на підтримку, яка допоможе їм досягти успіху, покращити рівень життя після служби й знизити ризик самогубств.

Хто: Українські ветерани, особливо ті особи,  які отримали фізичну або психічну травму, поранення чи захворювання під час проходження військової служби.

Як: Інтегровані підходи, які передбачають залучення мереж та ресурсів громад, національного, міжнародного й приватного секторів.

Що: Легкодоступні та комплексні ресурси й можливості для українських ветеранів, які допоможуть їм адаптуватися та процвітати у цивільному  житті.  Підтримка українського бізнесу у створенні спеціальних програм працевлаштування українських ветеранів.

Як ми допомагаємо

Підпишіться на нашу розсилку

* обов'язкові поля

Новини

Оплата трьох місяців реабілітації для добровольця
У безоплатній реабілітації в лікарні Юрію відмовили. Пояснили тим, що «травма вже не свіжа». Після цього Юрій вже не шукав і не просив допомоги, але представники нашого фонду випадково зустрілись з ним в лікарні. Так розпочався шлях реабілітації Юрія.
Юридична допомога ветерану в отриманні необхідних довідок для оформлення пенсії
Військовим Олександр став 14 жовтня 2022 року. Згодом, за станом здоров'я (має 2 групу інвалідності та розсіяний склероз), Олександр був звільнений зі служби. Ветеран довго не міг добитися від частини та ТЦК необхідних для оформлення пенсії довідок, тому звернувся до нашого фонду з проханням надати…
Меморандум про співпрацю та взаємодію з БО БФ «Від людини до людини»
Підписали меморандум про співпрацю та взаємодію з Головою БО БФ «Від людини до людини» Олександром Сінчуком. Наша співпраця спрямована на забезпечення комплексного підходу в підтримці ментального здоров'я та зниження тривожності серед осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти…
Оплата курсів масажу для колишнього військового
Валерій вирішив використати свій досвід та знання, і професійно вивчитись на масажиста. З проханням оплатити його навчання на курсах масажу він звернувся до "Після Служби».
Донейт