Проблема

Повернення до цивільного життя означає кардинальні зміни. Ветерани зіштовхуються з проблемами адаптації до цивільної робочої культури й інституцій, підвищення кваліфікації, набуття відповідного професійного досвіду, а також пошуку шляхів використання старих навичок для орієнтації в цивільному житті.

Задача благодійної організації "Після Служби" полягає в тому, щоб виявляти потреби ветеранів у цивільному житті та надавати кваліфікований супровід та необхідну допомогу.

У цифрах:

4 500+
Загиблих українських військовослужбовців протягом 2014 - 2021
14 000+
українських військових отримали поранення протягом 2014 - 2021
1 500 000+
українських ветеранів після перемоги в останній фазі російської військової агресії
75
ветеранських громадських організацій (ГО) в Україні

За 2023 рік надано допомоги для:

48
ветеранів за напрямком Юридичної допомоги
34
ветеранів у напрямку Навчання/ перекваліфікація та 2 освітні групи
22
ветеранів в сфері Охорони здоров’я
1 126
ветеранів в проєкті «Зупинись. Відпочинь»

Річний звіт роботи БФ "Після Служби", 2023 рік

Українські роботодавці втрачають таланти, які складно й дорого замінити

Освітнім інституціям, роботодавцям та агентствам з працевлаштування бракує експертних навичок, щоб залучати, утримувати та допомагати трансформувати затребувані якості українських ветеранів(лояльність, надійність, доброчесність, комунікативні навички та самодисципліна).

Фонд "Після Служби" планує впроваджувати комплекс заходів для залучення та підтримки ветеранів на позиціях в компаніях та шукати можливості створювати робочі місця для ветеранів. Ці плани побудовані на досвіді та напрацюваннях американських партнерів America's Warrior Partnership.

Cамогубства українських ветеранів становили проблему до 2022 року і продовжують набирати загрозливих масштабів

Українським фахівцям у сфері психічного здоров’я бракує інструментів та підготовки, щоб впоратися з масштабом проблем, з якими сьогодні зіштовхуються ветерани:

  • фінансові проблеми
  • безробіття
  • відсутність належних житлових умов
  • алко- та наркозалежність
  • неспроможність до реінтеграції в цивільне життя
  • моральні травми
  • невилікувані емоційні розлади
  • фізичні травми й поранення
  • нестача спілкування
  • наявні проблеми зі психікою

Дослідження також показують, що найвищий ризик самогубств виникає в осіб, які прослужили в армії менше трьох років

Психологічна допомога

Рішення

Чому: Українські ветерани боронили свої домівки, сім'ї та вільний світ від тиранії.  Вони проливали кров для захисту, а деякі з них пожертвували своїм життям. Українські ветерани заслуговують на підтримку, яка допоможе їм досягти успіху, покращити рівень життя після служби й знизити ризик самогубств.

Хто: Українські ветерани, особливо ті особи,  які отримали фізичну або психічну травму, поранення чи захворювання під час проходження військової служби.

Як: Інтегровані підходи, які передбачають залучення мереж та ресурсів громад, національного, міжнародного й приватного секторів.

Що: Легкодоступні та комплексні ресурси й можливості для українських ветеранів, які допоможуть їм адаптуватися та процвітати у цивільному  житті.  Підтримка українського бізнесу у створенні спеціальних програм працевлаштування українських ветеранів.

Як ми допомагаємо

Підпишіться на нашу розсилку

* обов'язкові поля

Новини

Ньюз-лист за Лютий та Березень 2024
Шановні друзі «Після Служби»! До Вашої уваги ньюз-лист з подіями за лютий та березень 2024 року.
Зустріч з родинами загиблих та зниклих безвісти захисників бригади "Лють" у Вінницькому ветеранському просторі
13 квітня 2024 року представники фонду "Після Служби" зустрілися з родинами загиблих та зниклих безвісти захисників Об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України "Лють" у Вінницькому ветеранському просторі.
Юридична допомога ветеранці АТО у вирішення проблеми з виплатами
Рік тому чоловік Олени загинув. Ця втрата спричинила важку депресію, проте з часом вона знайшла в собі сили жити далі. Коли Олена почала розбиратися з документами свого чоловіка, виявила проблеми з виплатами, і звернулася у «Після Служби» за юридичною допомогою.
Проєкт «Автошколи для осіб з інвалідністю»
Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих в шести регіонах України - в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.
Донейт